PagesTarım Sigortaları Nedir? hangi Ürünleri Kapsar?

 1- Bitkisel Ürün Sigortası Çiftçi Kayıt Sistemi’nde (ÇKS) güncel kaydı bulunan üreticilerin, bilinen tüm bitkisel ürünlerine bu sigorta ile sağlanan ana teminat paketi; dolu, fırtına, hortum, yangın,  heyelan, deprem, sel ve su baskını ile yaş meyve, sebze ve kesme çiçekler için doludan kaynaklanan kalite kaybı risklerinden oluşmaktadır. Yaş meyveler için don riski ana teminat paketine ilave olarak sigorta ettiren tarafından istenirse sigorta edilir. Sadece don riskine karşı sigorta yapılamaz.

En Ucuz Kasko Sigortası Nereden Alınır?

Arabanın satınalınması ile birlikte araç sahibi ve sürücüye yüklediği pek çok sorumluluk vardır. Bu sorumlulukların başında da araca gösterilen özen kadar, çevresine, trafikteki diğer sürücülere karşı olan sorumlumluk gelir.  Bu sorumluluğu araç sahibi ile birinci dereceden paylaşanlar ise sigorta şirketleridir. Bu nedenle bir araba satın alındığında ilk yapılması gereken aracın kasko sigortasının yapılmasıdır. 

Mapfre Genel Sigorta KaskoJet’i Tanıttı

Henüz tüm illerde satışa sunulmayan KaskoJet’in servis ağı yaz aylarında genişletilecek. Genişletilmiş kasko kategorisinde bulunan ürünün, yeni kasko sistemi öncesi alınan standart kasko ürününe oranla %30 daha ucuz olduğu belirtiliyor. Mapfre Genel Sigorta, KaskoJet ile süresiz yedek araç hizmeti veriyor. Ayrıca hasar sonrası tamir işlemlerinde orijinal parça kullanımına öncelik veriliyor.

Sanat Eserleri Sigortası nedir?

  • Öncelikle teklif konusu sigorta programları, All Risk formülü ile sunulmakta olup bu formül, söz konusu programların sanat eserinde yeniden oluşabilecek ve hasara neden olabilecek yaklaşık tüm olayları kapsadığı anlamına gelmektedir.
  • İkinci husus ise, sanat eserinin tahmini ticari değerinin yüklenici ile beraber müşterek onay vermek suretiyle sanat tarihi konusunda uzman bir bilirkişinin yapacağı inceleme sonucu hesaplanır. Mutabakatlı Değer adı verilen bu prosedür yükleniciye, hasar durumunda tam teminat verilmesini ve taraflar arasında yapılan geri ödeme anlaşmasının ivedilikle ve kolayca gerçekleştirilmesini sağlar.

Groupama Sigorta’dan Yol Yardım Hizmeti

Groupama Sigorta, müşteri memnuniyetini arttırmak amacıyla hayata geçirdiği mobil yardım uygulaması ile hem yol yardım hizmetlerine kolayca ulaşılabilmesini sağlıyor hem de “etrafımda neler var, takvim, sık kullanılanlar” gibi fonksiyonlarla kullanım kolaylığı sunuyor. Akıllı telefonlar için ücretsiz yüklenebilen Groupama Mobil Yardım uygulamasında Groupama kasko, sağlık

Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyız?

Trafik sigortası yasal olarak zorunlu olduğundan mutlaka yaptırılmalı ve trafik sigortası olmadan trafiğe çıkılmamalıdır.  Zorunlu trafik sigortası hakkındaki detaylı bilgi için “Niçin Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmalısınız?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Kıyı Tesisleri Deniz Kirliliği Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Nedir?

Bu sigorta ile sigortacı, poliçede belirtilen kıyı tesisinden kaynaklanan olay sonucu Türkiye’nin iç suları, karasuları, kıta sahanlığı ve münhasır ekonomik bölgesinden oluşan deniz yetki alanlarında ortaya çıkan kirlenmenin veya kirlenme tehlikesinin neden olduğu; temizleme masrafları, toplanan atıkların taşınması ve bertarafı için yapılacak masraflar, üçüncü şahısların yaralanması ve ölümünden kaynaklanan zararlar ve özel mallarda meydana gelecek zararlardan dolayı, 3.3.2005 tarihli ve 5312 sayılı Deniz Çevresinin Petrol ve Diğer Zararlı Maddelerle Kirlenmesinde Acil Durumlarda

Çevre Kirliliği Mesleki Sorumluluk Sigortası Nedir?

Bu sigorta sözleşmesi ile sigortacı,
a) Toprağın,
b) Yeraltı sularının,
c) İç sular ve denizlerin,
ç) Havanın, sözleşmenin kapsamına bağlı olarak birinde, birkaçında veya hepsinde ani ve beklenmedik şekilde ortaya çıkan kirlenme ya da kirlenme tehlikesi nedeniyle Çevre Mevzuatı

Araç Kasko Değeri Nerede Kullanılır?

Kasko yaptırmanın gerekliliği araç sahibi olduğunuz an itibariyle başlamaktadır. Her ne kadar kasko sigortası yaptırmakla ilgili kanuni bir yaptırım olmasa da, hem aracınızı hem cebinizi güvenceye almak için, bir araç sahibi olarak yaptırmanız gereken mutlak şeylerden biri de amaca uygun bir kasko poliçesi satın almaktır.

Türk Nippon Sigorta

Türk Nippon Sigorta, Japonya’nın en büyük sigorta şirketi olan Nippon Fire & Marine ve Türkiye Kalkınma Bankası ortak girişimi ile 1991 yılında kurulmuştur.

Egzoz Emisyon Cezası 1700 TL

Araç vergisi hesaplamasında karbon emisyon oranının da dikkate alınmasıyla gündeme gelen “çevre dostu araç teşviki” kapsamında başlatılan egzoz emisyon denetimlerinde araç sahiplerini 1700 TL ceza bekliyor.
İstanbul’da hava kirliliğini önlemek amacıyla başlatılan denetimlerde ilk durak TEM Mahmutbey gişeleri oldu. Egzoz emisyon ölçümleri bulunan araçlar kontrolden sorunsuz geçerken, emisyon oranı limitlerin üzerinde olan araçlara ceza yazıldı.

HDI Sigorta'dan 7/24 Olay Yeri Ekspertiz

HDI Sigorta 7/24 olay yeri ekspertiz hizmeti uygulamasına başlıyor. HDI Sigorta’dan kasko poliçesi alanlar, 365 gün 24 saat olay yeri ekspertiz ve çekici hizmeti alabilecek.
 
Tek taraflı kaza (hasar gören başka araç olmaması) durumunda sigortalı, 444 8 434 numaralı çağrı merkezini arayarak ekspertiz ve çekici talep edebilecek. Hizmetle beraber sigortalının polise kaza

Zorunlu Sertifika Mali Sorumluluk Sigortası nedir?

SIGORTA KAPSAMI

Bu sigorta ile; ulusal veya uluslararasi düzeyde nitelikli elektronik sertifika, zaman damgasi ve elektronik imzalarla ilgili hizmetleri saglayan Elektronik Sertifika Hizmet Saglayicisinin (ESHS) Elektronik îmza Kanunundan dogan yükümlülüklerini yerine getirmemesi sonucu olusan, nitelikli elektronik sertifika sahibi kisi veya kuruluslarin ve üçüncü sahislarin ugrayacagi zararlara iliskin sorumlulugu, sözlesmede belirlenen zorunlu sigorta limitlerine kadar teminat altina alinmistir.

Aracınızın Kasko Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Aracın kasko değeri, kasko fiyatını belirleyen en önemli etkenlerden biri olmakla birlikte tek başına belirleyici değildir. Kasko fiyatı için öncelikle araç kasko değeri göz önüne alınır. Tüm araçlara ait kasko değerleri ise Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB)’nin yayınladığı kasko değer listesi baz alınarak belirlenir. Ancak sigorta şirketlerinin verdiği farklı içerikteki hizmetler, araç ve kullanıcıyla ilgili değişkenler kasko fiyatlarında farklılıklara sebep olur.

Araç camındaki filme para ceza kesiliyor mu?

Kesilen cam filmi veya renkli cam cezaları bir çok kişiyi mağdur etmektedir.

Bu konuda ki bir çok dökümanı kararı vermeniz için sizlere sunuyorum

Denizyolu Yolcu Taşımacılığı Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Nedir ?

Bu sigorta ile sigortacı, poliçede belirtilen kıyı tesisinden kaynaklanan olay sonucu Türkiye'nin iç suları, karasuları, kıta sahanlığı ve münhasır ekonomik bölgesinden oluşan deniz yetki alanlarında ortaya çıkan kirlenmenin veya kirlenme tehlikesinin neden olduğu; temizleme masrafları, toplanan atıkların taşınması ve bertarafı için yapılacak masraflar, üçüncü şahısların yaralanması ve ölümünden kaynaklanan zararlar ve özel mallarda meydana gelecek zararlardan dolayı, 3.3.2005 tarihli ve 5312 sayılı Deniz Çevresinin Petrol ve Diğer Zararlı Maddelerle Kirlenmesinde Acil Durumlarda Müdahale ve Zararların Tazmini Esaslarına Dair Kanun hükümleri çerçevesinde, sigortalıya terettüp edecek hukuki sorumluluğu, ilgili genel şartlar ile işbu özel şartlar çerçevesinde teminat altına alır.

Kasko ve trafik sigortası 2014'te ucuzluyor

Tüketicilerin en çok şikâyet ettiği konuların başında gelen kasko ve Zorunlu Trafik Sigortası 2014’te ucuzlayacak. Üst düzey bir Hazine yetkilisi, artışın geçen yılın zararlarını karşılamak amacıyla yapıldığını belirtti. Yetkili, “Önümüzdeki yıldan itibaren kademeli düşüş olacaktır. Benzer bir durum geçtiğimiz yıllarda yaşanmıştı.” dedi.

Halk Sigorta

Halk Sigorta, 1958 yılında Halk Bankası A.Ş. ve esnaf katılımı ile kurulan, Türkiye’nin ilk kooperatif şirketidir. Sigorta sektöründe en önemli 20 şirket arasında yer alan Halk Sigorta, hizmet verdiği bireysel sigortalar, kurumsal sigortalar, sorumluluk sigortaları, devlet destekli tarım ve hayvan hayat sigortaları alanlarında 2012 yılında 380 milyon TL’nin üzerinde prim üretti.

Generali Sigorta

Sigorta devi Generali Sigorta, 1831 yılına dayanan bir geçmişe sahip. Şirketin aynı zamanda Türkiye’de sigorta sektörünün kuruluş aşamasında da önemli bir rolü var.

LPGli Araca Motor Garanti Sigortası

Zavoli ile işbirliği yapan Koru Sigorta, LPG dönüşümü yaptıran araçların motorlarını sigortalayacak.
Yakıt masraflarını azaltmak adına LPG dönüşümü yaptırmaya yönelen araç sahipleri, ilerleyen zamanlarda araçlarında meydana gelen arızalardan şikayetçi. Oksijen sensörü, yakıt karışım arızası, buji  gibi sorunları sıklıkla yaşayan LPGli araç sahiplerinin en temel sorunu ise motor arızaları.
Yasal Uyarı: Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, ozkan@mail.nu ;mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler tarafımızdan incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Sitemizde yapılan her türlü yorumdan yorumu yapan kişi yada kişiler sorumludur. Yapılan yorumlardaki suçlamalardan ve asılsız haberlerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Belirtilen tarzda yorumlar tarafımıza bildirildiği taktirde siteden silinecektir. yeni sözlük içeriği önceden kontrol edilmiyor olması nedeniyle 18 yaşından küçüklere uygun olmayabilir. çocuklarınızın gelişimini olumsuz etkileyecek içeriklerden uzak durmasını sağlayabileceğiniz filtre yazılımları bulunmaktadır, bunları kullanmanızı tavsiye ederiz. internet'in çocuklarca güvenli kullanımı konusunda bilgilendirme için: http://www.guvenliweb.org.tr/annebabakilavuz/

REKLAMI KAPAT